NuotraukaNuotraukaNuotrauka :

Skriemulinis lankas -

šiems lankams gaminti naudojamos pažangiausios technologijos. Tai labai greitas, galingas ir ypač taiklus ginklas. Varžybose šaudoma į taikinius iki 90 metrų nuotolio. Dėl skriemulių panaudojimo, lankininkas, įtempęs lanką, laiko ne pilną lanko jėgą, o tik apie trečdalį. Dėl tokio privalumo, šaudant iš skriemulinio lanko, labai lengva taikytis. Šaulys nejaučia nuovargio. Žiemą, šaudant iš 18 metrų, leidžiama į vieną taikinį šauti tik po vieną strėlę, kitaip dažnai būtų pataikoma strėlė į strėlę. Šis faktas įrodo lanko taiklumą. Varžybų taisyklės leidžia naudoti taikiklius su lęšiu, kuris priartina vaizdą nuo 2 iki 8 kartų. Šaudant iš tokio tipo lanko naudojamas specialus templės paleidėjas, leidžiantis lankininkui šauti kaip iš šautuvo- nuspaudus gaiduką. Šiuolaikinių skriemulinių lankų jėgos ir taiklumo galimybės gerokai lenkia lygiavamzdžius šautuvus.
Skriemulinis lankas labai populiarus medžiojant įvairiose pasaulio šalyse.

Dioptras su lęšių

Taikiklis

Skriemuliai (Blokai)

Templė

Peep sight (templės dioptras)

Kabeliai

Kabelio atatampa

Strėlės aikštelė

Stabilizatorius

Kilputė paleidėjui užkabinti ir lizdas

Olimpinis lankas

tai vienintelis lankas, su kuriuo leidžiama dalyvauti Olimpinėse žaidynėse. Vasaros varžybų nuotolis yra iki devyniasdešimties metrų. Tokio tipo lanke leidžiama naudoti taikikli, ir tai yra vienintelis taikymosi taškas. Paleidžiant templę draudžiama naudoti specialius paleidėjus, galima naudoti tik pirštinę arba odinį antpirštį pirštų odai apsaugoti. Po kiekvieno pasišaudymo būtina nuimti templę, kad nenusėstų lanko pečiai. Iš tokio tipo lanko sunkiau išmokti taikliai šaudyti. Sporto meistro lygį vidutiniškai pasiekia per kelis šaudymo metus.

Nuotrauka

Templė

Taikiklis

Klikeris

Rankena

Viršutinė šaka

Plunžeris ir aikštelė

Stabilizatorius

Nuotrauka

Templė

Aikštelė

Tradicinis lankas

nuo senovės laikų savo panašesnę išvaizdą išlaikęs lankas. Šaudant iš tokio lanko varžybose draudžiama naudoti taikiklius. Šaudoma tik medinėmis strėlėmis ir tik natūraliomis plunksnomis. Varžybose šaudoma iki 55 metrų. Tačiau vyksta varžybos tolimiausio šūvio. Tradiciniai lankai labiau skaitomi pramoginiais. Nors iš tradicinio lanko labai sunku išmokti taikliai šaudyti, tačiau tokio tipo lankai labai populiarūs pasaulyje dėl savo paprastumo. Dėl šios priežasties ir savo senovinės išvaizdos labai perkami dovanoms.

Rankenėlė

Apatinė šaka

Viršutinė šaka

Apatinė šaka

Templės vidurys su lizdeliu

: LANKŲ APRAŠYMAS

 

ŠAUDYMO PRAMOGOS

 

Šaudymas iš lankų

 

Šaudymas iš arbaletų